www.kayarcik.net

Uzaktaki o köy, KAYARCIK köyü.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Yazılar

17 nisanlar

Sayfayı gönder Yazdır

Veli ÇAKAR (Em. Öğrt.)

17 Nisan'ın bu yıl 66.cısını kutluyoruz. Köy Enstitüleri 17 Nisan 1940 yıında 3803 sayılı Köy Enstitüsü kanunu ile hizmete girdi. Köy Enstitüleriin kuruluş yıldönümü her yıl artan bir katılım ve coşku ile kutlanmaktadır. Demokratik kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar hatta mevcut idareciler bu kutlamalarda yer almaktadır.

 

Devamı...
 

Çukurovadan yukarı

Sayfayı gönder Yazdır

Orhan ÖZDEMİR 

Çocukluğumda Çukurova bir düş ülkesi gibiydi. Bir grup köylü, omzuna birer yorgan alıp karlı kış günlerinde yaya olarak düşerdi Çukurova yollarına. Nereye gittikleri sorulduğunda 'Çukurova'ya' derlerdi. Yazları da ırgat kamyonlarıyla çapa yapmaya; pamuk zamanıysa pamuk toplamaya giderlerdi. 

 

Devamı...
 

Çıksın, inmesin!..

Sayfayı gönder Yazdır
Rüstem ULUDAĞ (Em.Öğrt.) 

O yıl çok kuvvetli fırtınalar oluştu. Enerji hatları koptu. Telefon direkleri yıkıldı. Kayarcık Köyü karanlıkta kalmıştı. Kar yolları kapamış, haberleşme kesilmişti.
Devamı...
 

Yepeleğin tavşanı nasıl kaçar?

Sayfayı gönder Yazdır

Davut YARDIMCI (Em. Öğrt.)

Hacı Bilal; geçmişte köyümüzde yaşamış, nüktedan, kalender kişilerinden biri.  O zamanın ileri gelen zatları köy odalarında toplanır sohbetler ederlermiş. Köy odalarından biri de Bilal’ın odasıymış. 

Devamı...
 

Öğretmen Veli ÇAKAR'ın ardından

Sayfayı gönder Yazdır

Orhan ÖZDEMİR

Bizim Tufanbeyli (önceki adı Mağara) ilçesi eskiden kendi içine kapalı bir ilçeydi. Halkın hemen hemen hepsi tarım ve hayvancılıkla geçinirdi. Ancak resmî görevlilerden birine bir saldırı olduğunda adı gazetelere yansırdı. 

Devamı...
 

Keleş kaybolabilirdi!

Sayfayı gönder Yazdır

Rüstem ULUDAĞ (Em.Öğrt.)

Hani derler ya, "kırk gün kar yağar, bir gün av olur"... İşte böyle bir gündü. Kahveci Keleş üç arkadaşıyla tavşan avına çıkmıştı.

Devamı...
 

Bire bire! Az daha ağzının içine...

Sayfayı gönder Yazdır

Davut YARDIMCI (Em.Öğrt.)

Köyde, Pipinik birisiyle kavga ediyormuş. O sırada oradan geçen misafirin biri kavgadaki küfürleri duymuş ama edilen küfürün birini anlamamış olacak ki, herkes tarafından kıvrak zekalı olduğu bilinen Hacı Kahya’nın yanına gelince anlamını ondan sormuş;

Devamı...
 

Mağara Suyu

Sayfayı gönder Yazdır

Orhan ÖZDEMİR

Çocukluğumu büyüten Mağara Suyu ile ne kadar da uzak düşmüşüz. Bir zamanlar sazanların, su samurlarının, alabalıkların oynaştığı, kuytu yerlerinde yaban ördeklerinin yüzdüğü Mağara Suyu. Şimdi bize kırgın mı?.

Devamı...
 Sitede ara...

Ziyaretçi sayısı

01-01-2011 - >>
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün43
mod_vvisit_counterDün111
mod_vvisit_counterBu Hafta508
mod_vvisit_counterBu Ay12453
mod_vvisit_counterToplam346190

Sitede kaç kişi var?

Şu anda 11 ziyaretçi var