www.kayarcik.net

Uzaktaki o köy, KAYARCIK köyü.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Duvar gazetesi

Hepimizi utandıran

Sayfayı gönder Yazdır

Orhan ÖZDEMİR

Yaşar Kemal’in yapıtlarını okuyan her insanın, kendisi ve yapıtları hakkında bir değerlendirmesi vardır kuşkusuz. Ne var ki ben, dünyaca ünlü bu usta yazarımız hakkında ne söyleyeceğimi düşünürken bocaladığımı açık etmeliyim.

Devamı...
 

Kitap yazan tanıdığınız var mı?

Sayfayı gönder Yazdır
Erdener ILDIZ

Türkiye de kitap okuma oranının düşük olduğunu hep söyleriz ama kitap yazma oranının çok çok düşük olduğundan hiç bahsetmeyiz. Çünkü, okumamak biraz da olsa yadırganır da, kitap yazmamak hiç yadırganmaz. Bundan dolayı kitap yazanın yok denecek kadar az olduğundan hiç  şikayet edilmez.
Devamı...
 

Suyun bilinmeyen gücü

Sayfayı gönder Yazdır
 Erdener ILDIZ
 
Sözün özü; "su bilgiyi alır ve aldığı bilgiye göre de niteliğini değiştirir". İnsanların Bilinci de Suyu Değiştirir.

Burada bahsettiğim konu Masaru Emoto’nun ‘’Suyun Bilinmeyen Gücü’’ kitabından derlenmiştir. Geniş açıklamaları ve metinde bahsedilen bir çok deneyin resimlerini bu kitapta bulabilirsiniz. Son paragrafta ise kısa bir yorumum yer almaktadır.
Devamı...
 

Aydın insan kime denir?

Sayfayı gönder Yazdır

Prof.Dr. Ali DEMİRSOY

Tarihte ve bugün, hakarete ve soruşturmaya uğrayan, ceza ve işkence gören, idam edilen ya da eller üstünde taşınan ve baştacı edilen birçok insan "aydın" sınıfı içerisinde değerlendirildi. Toplumun bir kısmı bunların aydın olduğunu savundu, diğer bir kısmı ise onları toplum ve sistem düşmanı olarak gördü. Tartışmanın ardı arkası kesilmedi. Bugün birçok ülkede aydın, uluslararası adlandırılması ile "entelektüel" terimi hâlâ tartışmalıdır. Hatta bir ülkedeki bir aydın, diğer bir ülkedeki insanların önemli bir kısmı için bozguncudur.

Devamı...
 Sitede ara...

Ziyaretçi sayısı

01-01-2011 - >>
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün26
mod_vvisit_counterDün107
mod_vvisit_counterBu Hafta376
mod_vvisit_counterBu Ay3121
mod_vvisit_counterToplam274971

Sitede kaç kişi var?

Şu anda 4 ziyaretçi var